Nauka biznesu w internecie

Facebook Messenger

Napisane 10.12.2020 przez pcfighters

Tagi: facebook, sm, social media, internet, aplikacja,

Polecane: Sklep z winem

Facebook Messenger: rozwiązania najczęstszych problemów


Facebook Messenger to popularna aplikacja na Androida, która boryka się z dość częstymi problemami. Pokażemy Ci, jak je rozwiązać.


Każda aplikacja na Androida może napotkać szereg problemów w działaniu. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo specyficzne lub częste awarie. Tak jest w przypadku Facebook Messengera, aplikacji, która lata temu uniezależniła się od Facebooka i której używamy jako osobnej aplikacji, z której można skorzystać wieloma sztuczkami.


Facebook Messenger czasami może się zawiesić , z pewnością ci z was, którzy używają go na Androidzie, zauważyli to. Poniżej grupujemy najczęstsze lub najczęstsze problemy, które napotykamy w aplikacji, a także proponujemy rozwiązania, które pozwolą im położyć kres.Nie mogę wysyłać ani odbierać wiadomości


Facebook Messenger to aplikacja do przesyłania wiadomości, więc będziemy jej używać do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Wysyłanie wiadomości czy naklejek, nawet spersonalizowanych , to coś, co robimy regularnie. Chociaż jest to coś, co może się nie powieść, próbujesz wysłać wiadomość do osoby , ale wysyłanie nie następuje. Może się zdarzyć również sytuacja odwrotna, że ​​ktoś wyśle ​​Ci wiadomość, a Ty jej nie otrzymasz. Co możemy zrobić w tej sytuacji?


Sprawdź, czy aplikacja uległa awarii : zdarzają się sytuacje, w których aplikacje takie jak Facebook ulegają awarii i dobrze jest sprawdzić, czy tak jest, ponieważ oznacza to również awarię Messenger. Sprawdzenie, czy usługa tej aplikacji nie działa, jest pierwszym krokiem, ponieważ jeśli tak, to już wiemy, dlaczego wiadomości nie docierają.

Czy sieć działa? : Jeśli korzystasz z aplikacji w telefonie, spróbuj skorzystać z Internetu w telefonie lub na komputerze, aby sprawdzić, czy działa, czy nie w tej wersji. Jeśli to działa, można stwierdzić, że jest to problem w aplikacji na Androida.

Połączenie internetowe : Może się zdarzyć, że Twoje połączenie internetowe nie działa i dlatego nie można wysyłać wiadomości za pomocą Facebook Messenger. Niezależnie od tego, czy jest to mobilna transmisja danych, czy Wi-Fi, sprawdź, czy możesz przeglądać lub korzystać z innych aplikacji, aby przynajmniej odrzucić tę opcję.

Zaktualizuj aplikację : sprawdź, czy w Sklepie Play jest dostępna nowa wersja. Często aktualizacja naprawia jego awarie. Jeśli właśnie zaktualizowałeś i to jest przyczyną problemu, spróbuj powrócić do poprzedniej wersji aplikacji .


Moje wiadomości zniknęły


Problem, który niektórzy prawdopodobnie napotkali przy jednej okazji, polega na tym, że wszystkie ich wiadomości zniknęły . To coś, co na szczęście nie zdarza się zbyt często, ale można to naprawić. Ponieważ konieczne jest rozróżnienie, czy te wiadomości zostały usunięte, czy zarchiwizowane, ponieważ to pozwoli nam je odzyskać. Więc to jest coś ważnego.


Jeśli wiadomości zostały zarchiwizowane , tak jak w innych aplikacjach, zostały usunięte ze skrzynki odbiorczej, ale znajdują się w innej sekcji, która jest zarchiwizowana. Jeśli znajdziemy te wiadomości w tej sekcji, jest to fałszywy alarm. Chociaż jeśli nie pojawiają się one również w tej sekcji, trwale usunęliśmy je z Facebook Messenger i niestety nie można ich odzyskać. Aby sprawdzić, czy są zarchiwizowane, wykonaj następujące kroki:


Otwórz Facebooka w wersji na komputery stacjonarne.

Kliknij Messenger (lewa strona).

Kliknij ikonę koła zębatego.

Wejdź do ukrytych czatów.

Sprawdź, czy są tam te rozmowy.


Facebook Messenger zajmuje zbyt dużo miejsca


Jedną z największych skarg wielu użytkowników korzystających z Facebook Messengera jest to, że aplikacja zajmuje w końcu dużo miejsca . Jest to aplikacja, która zwykle działa w tle, co już zużywa dużo zasobów w telefonie. Jest to coś, czego wielu użytkowników nie lubi i powoduje, że usuwają aplikację ze swoich telefonów. W tej sytuacji dostępnych jest kilka opcji:


Użyj Messenger Lite : Facebook Messenger to jedna z wielu aplikacji, które mają wersję Lite. Użycie tej lekkiej wersji, która zajmuje mniej miejsca i zużywa mniej zasobów, jest dobrym sposobem rozwiązania problemu. Aplikacja jest nadal używana, ale w wersji bardziej przyjaznej dla telefonów.


Użyj wersji internetowej : nie musisz instalować aplikacji w telefonie, aby z niej korzystać. W przeszłości pokazaliśmy Ci, jak z niego korzystać bez instalacji, ponieważ możesz korzystać z przeglądarki i wchodzić do sieci społecznościowej za pomocą Messengera. Zapobiega to zajmowaniu niepotrzebnego miejsca w telefonie.


Facebook Messenger nie otwiera się


Największym problemem, prawdopodobnie najczęstszym, jest to, że Facebook Messenger nie otwiera się lub nie działa na Androidzie . Typowy komunikat na ekranie to „Facebook Messenger zatrzymał się”, co uniemożliwia nam normalne korzystanie z aplikacji w telefonie. Jeśli tak się stanie, istnieje kilka opcji, do których możemy się zwrócić, aby działało ponownie.


Zaktualizuj aplikację : sprawdź, czy w Sklepie Play jest dostępna nowa wersja aplikacji. Aktualizacja usuwa jego awarie. Jeśli właśnie zaktualizowałeś i to jest przyczyną problemu, spróbuj powrócić do poprzedniej wersji aplikacji .

Wyczyść pamięć podręczną lub dane: Kolejne powszechne rozwiązanie, ponieważ czasami gromadzi się zbyt dużo pamięci podręcznej i ulega uszkodzeniu, co powoduje, że aplikacja nie działa lub ma problemy z jej działaniem. Osiąga się to na tej trasie: Ustawienia> Aplikacje> Facebook Messenger> Pamięć> Wyczyść pamięć podręczną.

Zrestartuj telefon : Ponowne uruchomienie telefonu jest często jednym z najlepszych sposobów rozwiązania tego typu awarii, ponieważ możliwe jest, że wystąpiła awaria jednego z procesów w telefonie lub aplikacji. Uruchom ponownie urządzenie, a następnie spróbuj otworzyć aplikację.

Zainstaluj ponownie aplikację : Innym rozwiązaniem, które w wielu przypadkach działa dobrze, jest ponowna instalacja aplikacji. Usuń go z telefonu, przejdź do Sklepu Play i zainstaluj ponownie. Po ponownym zainstalowaniu można go ponownie otworzyć bez problemów przez telefon.

Polecane: ozonowanie powierzchni

Poprzedni artykuł:Reklama w internecie
Następny artykuł:Wynajem namiotów

Odzyskiwanie danych

W przypadku, gdy w jakiś sposób, czy to wynikający z uszkodzeń mechanicznych czy z naszej winy tracimy dane z naszego komputera, laptopa lub jakiegokolwiek innego urządzenia elektronicznego, to musimy spróbować chociaż odzyskać te dane. Jak wiadomo, na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się odzyskiwaniem danych

Czytaj więcej...

Losowy

Wynajem namiotów

Wynajem namiotów, rozwiązanie na imprezy pleneroweO każdej porze roku impreza może odbywać się w ogrodach, parkach, na skwerach ... ponieważ są one lepsze od zamkniętych, ponieważ naturalne światło i otwarte przestrzenie są zawsze atrakcyjne. Namioty są niezbędnymi ofiarami każdej uroczystości, aby osiągnąć p

Czytaj więcej...