Nauka biznesu w internecie

Odzyskiwanie danych

Napisane 11.12.2020 przez pcfighters

Tagi: komputer, biznes, internet,

Polecane: https://www.odlewnia-poznan.pl

W przypadku, gdy w jakiś sposób, czy to wynikający z uszkodzeń mechanicznych czy z naszej winy tracimy dane z naszego komputera, laptopa lub jakiegokolwiek innego urządzenia elektronicznego, to musimy spróbować chociaż odzyskać te dane. Jak wiadomo, na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się odzyskiwaniem danych. Warto rozejrzeć się, czy dana firma prowadzi działalność w ten sposób, iż przeprowadza najpierw bezpłatną analizę dysku lub nośnika i wycenia koszta jego naprawy i odzyskania danych. Gdy cena jest dla nas zbyt duża, to zawsze możemy spróbować skorzystać z programów do odzyskiwania danych. Trzeba być tu jednak bardziej ostrożnym, ponieważ im więcej wykonuje się operacji na takim dysku, tym zmniejszają się szanse na odzyskanie danych. Najlepiej jest poszukać w sieci na formach internetowych informacji o najlepszych programach do odzyskiwania danych. Lepiej unikać tych bezpłatnych, gdyż z reguły pomagają one tylko przy niewielkich problemach. Warto się zastanowić nad wykupem licencji nad danym programem, który może nam służyć przez dłuższy czas. Takie programy mogą być trudne w obsłudze, w związku z czym warto poczytać dokładnie instrukcje ich obsługi a także poszukać rozwiązań w sieci. Dzięki temu być może uda nam się odzyskać utracone dane, aczkolwiek zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm informatycznych. Jeśli pliki nie są zbyt ważne, to dobrze jest wtedy poeksperymentować i pouczyć się na nich odzyskiwania danych. W przyszłości się ta wiedza może przydać.


Utrata ważnych zdjęć


W porównaniu do dawnej fotografii, w obecnych czasach nastąpiła ogromna rewolucja. Cyfrowa fotografia sprawia, iż możemy jednego dnia zrobić setki zdjęć i bez problemu zgrać je na komputer. Jednak nie zawsze to, co jest rewolucyjne i ma mnóstwo zalet, nie obywa się bez wad. Jedną z największych wad fotografii cyfrowej jest zagrożenie jej utraty. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, gdy posiadamy tuż po wakacjach lub w trakcie wakacji wiele znakomitych zdjęć na karcie pamięci, które w niewytłumaczalny dla nas sposób nagle znikają z takiego nośnika danych lub dostajemy informację, że nie da się ich poprawnie odczytać. Inna sytuacja: mamy wiele gigabajtów zdjęć, które są pamiątkami z wielu lat, włączając w to wakacje, rodzinne uroczystości. I nagle nasz dysk w komputerze odmawia posłuszeństwa. Wszystkie dane zostają zagrożone. Zdecydowanie obie przedstawione sytuacje nie należą do przyjemnych, w związku z czym musimy być przygotowani na to, iż nagle wiele ważnych dla nas zdjęć może z dnia na dzień przestać istnieć. W sytuacji posiadania zdjęć na komputerze warto zawczasu zrobić ich kopie i przenieść na inny nośnik pamięci, dzięki czemu otrzyma się zabezpieczenie takich plików. Jednak bez tego w sytuacji uszkodzenia dysku, karty pamięci, koniecznie trzeba się z nimi udać odpowiedniej firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem danych z nośników pamięci oraz naprawą takich dysków. Specjalne badania laboratoryjne i diagnostyka powiedzą nam, czy możliwe jest odzyskanie danych i za jaką cenę.


Co gdy zalejemy komputer albo notebooka?


Netbooki w ostatnim czasie stały się bardzo popularne wśród Polaków. Takie niewielkie komputery osobiste o wymiarach zwykłego zeszytu, można zabierać ze sobą praktycznie wszędzie. Zdecydowanie to idealne narzędzie do pracy na mieście, do zabrania ze sobą na wakacje. Można sobie wyobrazić hotel z basenem, nad którym leżymy sobie spokojnie i przeglądamy internet w takim poręcznym netbooku. Jednak basen czy kawiarnia, bar, w którym mamy netbooka to nie jest do końca bezpieczne miejsce na korzystanie z takiego urządzenia. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, gdy w wyniku naszego błędu taki netbook wpadnie do wody lub zostanie zalany przez jakiś płyn. Może wtedy dojść do zwarcia lub całe jego wnętrze zostanie zalane łącznie z dyskiem. A dysk twardy jest niezwykle ważnym ogniwem w pracy takiego elektronicznego urządzenia. Bez wątpienia przechowujemy na nim ważne dane i kiedy dysk zostanie poddany działaniu wody, to jest wielce prawdopodobne, że takie pliki i dokumenty mogą ulec uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu. Dlatego w tak wydawałoby się beznadziejnej sytuacji najlepiej jest się udać do fachowej firmy komputerowej, która w laboratoryjnych warunkach zobaczy taki dysk pod katem dokonanych na nim uszkodzeń oraz sprawdzi, czy jakieś pliki nie ocalały lub uszkodzonych danych nie da się specjalnymi programami i metodami ich odzyskać. W wielu sytuacjach może to być żmudny i czasochłonny proces, który jednak przyniesie nam ogromne korzyści i być może uda nam się odzyskać utracone pliki.

Poprzedni artykuł:Audyt księgowy
Następny artykuł:

Odzyskiwanie danych

W przypadku, gdy w jakiś sposób, czy to wynikający z uszkodzeń mechanicznych czy z naszej winy tracimy dane z naszego komputera, laptopa lub jakiegokolwiek innego urządzenia elektronicznego, to musimy spróbować chociaż odzyskać te dane. Jak wiadomo, na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się odzyskiwaniem danych

Czytaj więcej...

Losowy

Jak przeprowadzić audyt SEO

Jak przeprowadzić audyt SEO w 4 krokachPozycjonowanie jest niezbędne dla wszystkich firm obecnych w sieci, a my wyjaśnimy, jak przeprowadzić udany audyt SEO w 4 krokach. Ćwiczenie może być uciążliwe, dlatego wiele firm nie waha się skorzystać z usług konsultantów SEO, takich jak Keyweo . Rzeczywiście, przeprowadzen

Czytaj więcej...